دانشکده تولید گیاهی

گروه اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی

این گروه در سال 1386 با تفکیک گروه زراعت و اصلاح نباتات به دو گروه «زراعت» و «اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی» فعالیت خود را آغاز نمود. این گروه در حال حاضر دارای 7 عضو هیئت علمی تمام وقت در تخصص های مختلف اصلاح نباتات، ژنتیک بیومتری، ژنتیک مولکولی، مهندسی ژنتیک، انتقال ژن می­باشد. گروه دارای 3 آزمایشگاه فعال و مجهز «اصلاح نباتات»، «ژنتیک» و پروتئومیکس است که علاوه بر دانشجویان گروه، به سایر گروه­های دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و همچنین دانشجویان متقاضی از دانشگاه­های دیگر خدمت رسانی می­کند.

در این آزمایشگاه­ها دستگاه­هایی از قبیل ژل اسکن، QRT-PCR، الکتروفورز عمودی، انواع ماشین­های PCR، انکوباتورها، ژرمیناتور و ... وجود دارد به طوری که می­توان تمامی مراحل پروژه­های اصلاح به روش کمّی، ژنومیکس، ژنومیکس کارکردی و پروتئومیکس را در این گروه و با استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی موجود به انجام رساند.

این گروه دارای یک رشته در مقطع کارشناسی با عنوان «اصلاح نباتات»، دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد با عنوان «اصلاح نباتات» و «بیوتکنولوژی کشاورزی » و یک رشته در مقطع دکتری با عنوان «کشاورزی هسته ­ای-اصلاح نباتات» می­باشد.

در این گروه دروس مختلفی از جمله ژنتیک، آمار و احتمالات، طرح آزمایشات کشاورزی، اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی در مقطع کارشناسی، ژنتیک مولکولی، بیوتکنولوژی، بیوانفورماتیک، مهندسی ژنتیک، ژنتیک تکمیلی، اصلاح نباتات تکمیلی، روش­های آماری چند متغیره، روش­های پیشرفته آماری، ژنومیکس کارکردی و ژنتیک کمی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می­شود. مقطع دکتری اصلاح نباتات با دو گرایش «ژنتیک بیومتری» و «ژنتیک مولکولی و مهندسی ژنتیک» نیز در این گروه درمراحل پایانی راه اندازی است


eslah


اعضای هیأت علمی گروه اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی

 نام و نام خانوادگی  مرتبه علمی
پست الکترونیک
 محمد هادی پهلوانی  دانشیار hpahlavani@gau.ac.ir  
 سیده ساناز رمضانپور  دانشیار ramezanpours@gau.ac.ir  
 سعید نواب پور  دانشیار navabpour@gau.ac.ir  
حسن سلطانلو  دانشیار soltanlooh@gau.ac.ir  
 علی اصغر نصرالله نژاد  دانشیار a_nasrolahnejad@gau.ac.ir  
احد یامچی  استادیار yamchi@gau.ac.ir  
 خلیل زینلی نژاد  استادیار zaynalinezhadad@gau.ac.ir  رشته ها
نام رشته
 مقطع  سال شروع برگزاری
  اصلاح نباتات
 کارشناسی  1384
  اصلاح نباتات
 کارشناسی ارشد
 1385
  بیوتکنولوژی کشاورزی
 کارشناسی ارشد
 1386
  کشاورزی هسته ای- اصلاح نباتات
 دکتری 1390

10078 :تعداد دفعات بازید


انتخاب زبان

زبان دلخواه:

جستجو
ورود به سایت
صفحه اصلی
تماس با ما
RSS

تولید گیاهی | دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
طراحی سایت گروه فناوران شبکه و اطلاعات بیتکو